Vörösbegyű papagáj

Elterjedése: Dél Ausztrália
Hossza: kb. 20 cm hosszú
Felismerésük:A hím felső része zöld, arcrésze kék, nyaka és melle piros , hasa sárga, szárnya kék
A nőstényen nincs vörös jel, az arcrészen nem olyan élénk és nem olyan kiterjedt a kék szín, a hasa zöldessárga.
A fiatal állatok a nőstényre hasonlítanak, azonban az arcrész erősebb kék színének köszönhetően, valamint a mellrészén található piros tollak miatt a fiatal hímeket meg lehet különböztetni a nőstényektől.
A déli, belső-ausztráliai száraz vidékeken a vörösbegyű papagáj igen ritka. Élettere különbözik legközelebbi rokonától, az ékes papagájétól, ugyanis főleg a száraz eukaliptuszerdőkben és cserjés akácosokban él. A száraz területek lakója a párosodási időszakon kívül nomád életmódot folytat. Az ékes papagájhoz hasonlóan a vörösbegyű papagáj párosodási időszaka is a szeptember és december közötti hónapokra esik.
Néhony évvel ezelött mlg abszolút ritkaságnak számított ez a papagáj.a céltudatos tenyésztői rendelkezések segítségével azonban rövid idő alatt sikerült stabil állományt felállítani ezekből a gyönyörű madarakból. Manapság ez a papagáj mindennapos jelenség a madárbarátok kalitkáiban.Nyugodt madár, amely a nap legnagyobb részében mozdulatlanul ücsörög,,kifejezetten aktívvá válik azonban szürkeletkor.Ideális madár kezdők számára is, magányosan azonban nem célszerű tartani.
Csakúgy, mint a másik 2 említett faj esetében, a tenyésztők egy ideje már szinte kizárólag mutáns madarakkal foglalkoznak,amelyek azonban színek tekintetében nem tudják felvenni a versenyt az eredeti színű egyedekkel.
|